SEKITE MUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE:
SĖKMINGAI KARJERAI REIKALINGI TVIRTI PAGRINDAI

1gf

 

 

 

Dinamiška darbo rinkos kaita nulemia tai, kad profesijos pasirinkimas tampa vis didesniu iššūkiu. Iš vienos pusės, jauniems žmonėms atsiveria plačios studijų savo ar užsienio šalyje galimybės, tarptautiniai mainai, naujos specialybės, patrauklios studijų programos. Iš kitos – labai lengva pamesti kryptį tarp pasirinkimų įvairovės.

 

Darbdavių reikalavimai auga. Vis didesnis dėmesys skiriamas asmeninėms savybėms, patirčiai, rekomendacijoms. Vienas iš pagrindinių reikalavimų renkantis darbuotoją – užsienio kalbos, gebėjimas dirbti kompiuteriu. Dauguma darbdavių pabrėžia komandinio darbo svarbą ir ieško žmogaus, gebančio efektyviai dirbti su kolegomis. Per dažną darbo pokalbį kandidato prašoma simuliuoti situaciją, pristatyti paslaugą, parduoti produktą. Vienas iš tipinių klausimų „kaip matote save ilgalaikėje perspektyvoje – po 5 ar 10 metų?“. Dažnai prašoma įvardyti savo asmenines savybes ir pagrįsti jas situacijų pavyzdžiais. Kad galėtume sklandžiai atlikti šias užduotis ir tinkamai save pristatyti, svarbu pažinti save: žinoti savo stipriąsias ir silpnesnes asmenines savybes, pasitikėti savimi ir turėti ilgalaikių tikslų – karjeros planą.

 

Karjerai būtinos sąlygos yra nusiteikimas ir noras dirbti, sugebėjimas atsakingai planuoti savo ateitį. Todėl jaunuoliams kartu su profesinėmis žiniomis privalu sudaryti sąlygas ugdyti asmenines, socialines ir edukacines savybes. Asmeninės savybės apima savęs pažinimą, mokėjimą save pristatyti kitiems, verslumą ir kūrybiškumą, sklandų bendravimą ir bendradarbiavimą, lyderystę ir vadovavimą.

Pastebimas jaunimo pasyvus dalyvavimas tarptautinių mainų programose: kasmet aukštosiose mokyklose lieka laisvų vietų studijoms svečiose šalyse. Pastaruoju metu studentams patrauklesnės atrodo pietų šalys ir pusmečio studijos jose nei pavyzdžiui Skandinavija. Kartais problema tampa nežinojimas apie turimas galimybes arba baimė išeiti iš savo komforto zonos. Tačiau ir likus savo šalyje yra aibė būdų įgyti tarptautinės patirties, pavyzdžiui tampant tarptautinių studentų mentoriumi ar tarptautinės organizacijos nariu ar savanoriu.

 

Savanorystė Lietuvoje populiarėja. Jaunuoliai atranda trumpalaikius ar ilgalaikius projektus, organizacijas ar programas savanorystei Lietuvoje ir užsienyje ir siekia jose save realizuoti, padėti, įgyvendinti savo idėjas, įgyti vertingos patirties. Akivaizdu, kad savanoriško darbo metu galima įgyti vertingos profesinės patirties, išmokti dirbti komandoje, tarptautinio bendravimo, praplėsti pažinčių ratą, ugdyti įgūdžius, įgyti didesnio pasitikėjimo savimi. Akivaizdu, kad savanorystė gali tapti stipriu karjeros pagrindu. Tačiau skaičiai rodo, kad Lietuvoje savanoriškoje veikloje dalyvaujančių asmenų procentas yra vienas žemesnių Europos sąjungoje (apie 20 proc.), kai tuo tarpu Austrijoje, Nyderlanduose, Švedijoje savanorystę išbandžiusių yra per 50 procentų. O organizacijos, dirbančios su savanoriais, susiduria su šiomis problemomis: savanorių motyvacijos trūkumu ir jos išlaikymu, dažna savanorių kaita, organizacijos ir savanorio lūkesčių neatitikimu ir pan.. Visuomenėje tvyro netinkamas ir siauras savanorystės supratimas, nepakankamai vertinama ar suprantama savanoriškos veiklos nauda, įtarus požiūris į neapmokamą darbą. Ne visi darbdaviai savanorišką veiklą pripažįsta kaip darbinę patirtį.

 

Asociacija „JCI (Junior Chamber International) Šiauliai“ įgyvendina profesinio orientavimo projektą „Karjeros dirbtuvės“. Projekto tikslas – skatinti sąmoningą jaunimo profesinį pasirinkimą, gerinant savęs pažinimą, stiprinant projekto dalyvių įgūdžius, padedančius pasirengti veiksmingą karjeros planą ir kryptingai jo laikytis, skatinant lyderystės, verslumo įgūdžius bei supažindinti su tarptautinio mobilumo galimybėmis. Praktiniai mokymai lyderystės, bendravimo ir bendradarbiavimo bei verslumo temomis suteiks žinių ir naudingos praktikos. Ši projektinė veikla yra finansuojama iš Erasmus+  programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

Pagal poreikį, iš anksto užsiregistravusiems, bus išduodami pažymėjimai apie dalyvavimą seminaruose. Registruotis galima registracijos formose, pagal nuorodas prie kiekvieno renginio aprašymo žemiau arba el. p. karjerosdirbtuves@gmail.com, nurodant vardą, pavardę, ar reikalingas pažymėjimas.

 

Rugsėjo mėnesį įvyks 4 praktiniai mokymai temomis:

 

09.09 13.00 val. „Sklandus bendravimas ir bendradarbiavimas – neatsiejama profesinės veiklos dalis“ lekt. Justina Vasilevičiūtė, Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijoje (Dvaro g. 129, Šiauliai) REGISTRACIJA Į ŠĮ SEMINARĄ http://goo.gl/forms/l16Bj0U48f

 

09.10 15.00 val. „Efektyvaus karjeros plano sudarymas“, lekt. Mindaugas Vidugiris, Šiaulių universiteto bibliotekoje (Vytauto g. 84, II a., 205, Šiauliai) REGISTRACIJA Į ŠĮ SEMINARĄ http://goo.gl/forms/UQfrrTQ1x8

 

09.16 15.00 val. „Vadovavimas ir lyderystė – vedliai karjeros kelyje“ lekt. Vaidas Arvasevičius, Šiaulių universiteto bibliotekoje (Vytauto g. 84, II a., 205, Šiauliai) REGISTRACIJA Į ŠĮ SEMINARĄ http://goo.gl/forms/dj7h5z8NdN

 

09.23 15.00 val. „Asmeninių savybių – verslumo ir kūrybiškumo – reikšmė karjeros plane. Nuo idėjos iki verslo plano“. Lekt. Vaidas Arvasevičius, Pramogų klubas „Mega“ didžioji konferencijų salė (Rūdės g. 27 a, Šiauliai) REGISTRACIJA Į ŠĮ SEMINARĄ http://goo.gl/forms/04SrV06tfS

 

Mokymus ves puikūs lektoriai, koučingo specialistai Justina Vasilevičiūtė, Mindaugas Vidugiris ir Vaidas Arvasevičius. Visi praktiniai mokymai yra skirti jaunų žmonių asmeninių savybių ugdymui, taip reikalingų ieškant darbo, planuojant darbinę veiklą, persikvalifikuojant. Jie padės išmokti sukurti savo karjeros planą ir mokys, kaip kryptingai jo laikytis, padės atsiskleisti lyderio savybėms arba mokys efektyviai vadovauti. Mokymai apie bendravimą ir bendradarbiavimą ugdys komandinio darbo savybes. Mokys verslumo ir kūrybiškumo. Visos šios savybės ir gebėjimai būtini dirbant novatoriškose įmonėse, dinamiškuose kolektyvuose. Kadangi mokymai bus praktiniai, dalyviai išgirs teorinių rekomendacijų bei įsivertinti save, pamėginti įvairių technikų praktinėse užduotyse. Projektas bus itin vertingas siekiantiems sėkmingo profesinio kelio, norintiems augti ir tobulėti kaip asmenybėms, profesionalams, darbuotojams.

 

Projekto renginiai nemokami. „JCI Šiauliai“ kviečia pasinaudoti puikia galimybe ir tobulėti kartu, dalyvaujant projekto renginiuose. Asociacija „JCI Šiauliai“ yra pasaulinio tinklo vietinė organizacija. Organizacijos misija – suteikti jauniems žmonėms tobulėjimo galimybes, būtinas teigiamiems pokyčiams kurti. Išsami informacija apie renginius www.jcisiauliai.lt, arba el. p. karjerosdirbtuves@gmail.com

 

 

Ši medžiaga atspindi projekto vykdytojų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį bei už galimą informacijos panaudojimą.

Užsisakykite naujienas:

Parašykite atsiliepimą
Uždaryti